Czy stracone pokolenie? Młodzież i jej dylematy na początku XXI wieku

, ,

Spis treści   Wstęp   Witold Jedynak Wybrane aspekty przemian religijności i moralności młodzieży polskiej Hubert Kotarski Przemiany tożsamości społecznej młodzieży Europy środkowo-Wschodniej – kapitał społeczno-kulturowy studentów z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii Piotr Długosz Wybrane aspekty przemian podkarpackiej młodzieży Beata Trzop, Dorota Szaban Tradycyjne oczekiwania a ponowoczesny rynek pracy: zderzenie absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego z rzeczywistością Michał Dobrołowicz Czy sytuacja polskiego pokolenia Y na rynku pracy jest anomijna? Łukasz Jurek Wybrane zagadnienia dotyczące zachowań osób z pokolenia Y na rynku pracy Mariusz Palak Wartości i cele życiowe pokolenia Y. Analiza na przykładzie mieszkańców Rzeszowa Łucja Kapralska Pokolenie podłączonych. O cechach pokoleniowych współczesnej młodzieży w kontekście użytkowania internetu Ewa Pietrucha Emocje współczesnej młodzieży. Subkultura emo – przykład zagubienia młodzieży w ponowoczesnym świecie Marta Zahorska O popularności wśród gimnazjalistów. Kto jest popularny, a kto odrzucany?