Rzeszowskie Studia Socjologiczne, nr 2/2013

Spis treści:

I. SOCJOLOGIA GOSPODARKI, WIEDZY I EDUKACJI
Małgorzata Szmit Nowy Sącz – przykład udanych przemian gospodarczych i cywilizacyjnych
Małgorzata Szmit Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu na łamach prasy lokalnej w latach 1991–2008
Magdalena Skiba Notatka z badania pilotażowego nad postrzeganiem procesów wiedzotwórczych w polskiej socjologii

II. SOCJOLOGIA MIASTA I WSI
Katarzyna Zdrzalik-Guzy Problemy społeczne miasta Radomia
Magdalena Szpyt Wieś w badaniach przedstawicieli polskich szkół socjologicznych po 1989 r.
Sabina Przepióra Miasto jako marka – rola wizerunku w budowaniu pozycji rynkowej
Gabriela Brzozowska Jak daleko do metropolii? Rozwój Rzeszowa jako potencjalnej metropolii
Magdalena Szpyt Przemiany przestrzeni wiejskiej w województwie podkarpackim po 1989 r.

III. VARIA
Jarosław Kinal Wirtualny wolontariat oraz dziennikarstwo uczestniczące jako elementy Web 2.0
Monika Puchalska Polskie badania nad zjawiskami patologicznymi wśród emigrantów
Adam Kulczycki Ukraina po Juszczence
Arkadiusz Halwa Produkt turystyczny czynnikiem atrakcyjności województwa podkarpackiego
Monika Gruba Społeczne aspekty kultury daru w Internecie

IV. RECENZJE
Marek Sobota Recenzja książki Jana Tomasza Grossa i Ireny Grudzińskiej-Gross: „Złote żniwa. Rzecz o tym, co działo się na obrzeżach Zagłady Żydów”, Wyd. Znak, Kraków 2011, 232 ss.
Marcin Sowiński Recenzja książki Ewy Glińskiej, Magdaleny Florek i Anny Kowalewskiej: „Wizerunek miasta. Od koncepcji do wdrożenia”, Wyd. PAN, Warszawa 2009, 174 ss.
Magdalena Niemiec Recenzja książki Wojciecha Wytrążka: „Sprawność działania administracji publicznej w Polsce w warunkach decentralizacji”, Wyd. KUL, Lublin 2006, 212 ss.
Wojciech J. Cynarski Uwagi i refleksje na bazie lektury podręcznika Mieczysława Guldy: „Socjologia. Wprowadzenie do socjologii turystyki”, Wyd. WSTiH, Gdańsk 2009, 218 ss.
Rafał Waśko Recenzja książki Eryka Mistewicza: „Marketing narracyjny. Jak budować historie, które sprzedają”, Wyd. Helion, Gliwice 2011, 218 ss.
Adam Kulczycki Recenzja książki Jarosława Hrycaka: „Nowa Ukraina. Nowe interpretacje”, Seria: Biblioteka Nowej Europy Wschodniej, Wyd. Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Wrocław 2009, 288 ss.
Grzegorz Droba Recenzja książki Leszka Szymowskiego: „Imperium marnotrawstwa. Gdzie znikają nasze pieniądze”, Wyd. Penelopa, Warszawa 2011, 144 ss.
Joanna Porada Komunikat z konferencji „Mosty akulturacyjne – młodzi polscy naukowcy na uczelniach w Wielkiej Brytanii”
Jakub Nowosad Nasze matki, nasi ojcowie, nasza polityka pamięci. Uwagi do filmu „Nasze matki, nasi ojcowie” (2013)
Uwagi dla P.T. Autorów