Moderato. Przegląd muzyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, nr 2

Spis treści: Mirosław Dymon – Wstęp, ANALIZA I INTERPRETACJA DZIEŁA MUZYCZNEGO: Ewa Fedyczkowska – Giuseppe Verdi – Messa da Requiem, Krzysztof Kostrzewa – Missa elettronica Bogusława Schaeffera, Jacek ścibor – Georg Philipp Telemann – Singende Geographie zapomnianą perłą baroku, Małgorzata Zarębińska – Walory kolorystyczne Ut japońskich Piotra Perkowskiego i ich interpretacja, Psychologia muzyki, ESTETYKA I edukacja muzyczna: Marzena Pelc-Dymon, Mirosław Dymon – Wykorzystanie muzykoterapii jako metody wspomagającej dzieci autystyczne, Krzysztof Uściłowski – Piosenka w wybranych programach nauczania klas IV–VI szkoły podstawowej. Krótka analiza, HISTORIA muzyki: Walenty Czaban – Białoruska Szkoła Akordeonowa – aktualne problemy teorii sztuki wykonawczej i pedagogiki, Kinga Fink – Wokół muzykaliów łańcuckich. Marceli Madejski – kompozytor, pianista, prawnik, Marzena Lubowiecka – Historia budowy siedziby Galicyjskiego Towarzystwa Muzycznego we Lwowie w latach 1876–1910, Karol Medňanský – Teoria afektów i jej wpływ na barokowy język muzyczny, Ewa Nidecka – Straty osobowe w lwowskim środowisku muzycznym podczas II wojny światowej, recenzje: Krzysztof Kostrzewa – Recenzja książki Magdaleny Prejsnar Forma i technika dźwiękowa oraz problemy interpretacyjne w wybranych preludiach fortepianowych kompozytorów polskich XX wieku, Wyd. UR, Rzeszów 2010, 114 ss., Sprawozdania: Mirosław Dymon – Międzynarodowa Konferencja nt. „Music and Music Education within the Context of Socio-Cultural Changes” 26–29 kwietnia 2010 r. w Bolu, Marzena Lubowiecka, Anita Lehmann – Conservatorio Statale di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, Wskazówki dla Autorów.