15.75  3.15

Zamówienie wyślemy do 00 00 00

Promocja!

Wspólnota i wspólnotowość w filozofii dawnej i współczesnej

Redakcja naukowa

,

ISBN

Rok wydania

Liczba stron

Format

Cena katalogowa

OPIS KSIĄŻKI

Spis treści: Witold M. Nowak – Wprowadzenie: Filozofia wobec wspólnotowości, Przemysław Paczkowski – Antyczna szkoła filozoficzna jako duchowa polis, Witold M. Nowak – Wspólnoty, wzory osobowe, postacie, Agnieszka Iskra-Paczkowska – Doświadczenie wspólnoty w sztuce, Lech Zdybel – Patriotyzm i nacjonalizm, czyli „god term” i „devil term”, Paweł Przywara – Wspólnota i język, Stanisław Gałkowski – Wspólnota i przyszli obywatele, Marek Ruba – Indywiduum versus społeczność – postmodernistyczne rozważania herezjologiczne, Jolanta Zdybel – Wspólnota i państwo w ujęciu Alsdaira MacIntyre’a, Damian Barnat – Wspólnota i czas, Jan P. Gałkowski – Obowiązki wobec wspólnoty narodowej w perspektywie kosmopolitycznej, Magdalena Żardecka-Nowak – Wspólnoty uczonych i ich scholastyczne dyspozycje.

mailto:wydaw@ur.edu.plCopyright © 2020
wydaw@ur.edu.pl

tel. 017 872 13 69 (Kolportaż)
tel. 017 872 14 37 (Dyrektor)