Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall w Rzeszowie

W dniach 18–19 listopada 2022 roku na terenie Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie odbyły się Świąteczne Targi Książki. To już 4. edycja tego największego wydarzenia czytelniczego na Podkarpaciu. Impreza z roku na rok ściąga coraz więcej odwiedzających i wystawców, promując czytelnictwo w naszym regionie. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało blisko 50 największych i najważniejszych polskich wydawnictw. Stoiska targowe zostały usytuowane na poziomach 0 i 1 galerii, a spotkania autorskie odbywały się na poziomie 2 w salach konferencyjnych Hilton Garden Inn Rzeszów. Oferta wydawnicza zachwycała swoim bogactwem, a rabaty na stoiskach sięgały nawet 50%. Spotkaniom targowym towarzyszyły liczne niespodzianki dla odwiedzających, takie jak strefa czytelnicza dla najmłodszych czy też konkursy. Oprócz zakupu najnowszych książek odwiedzający mieli możliwość spotkać się z pisarzami, zdobyć autograf, zrobić zdjęcie i porozmawiać. Na 25 spotkaniach autorskich czytelnikom zaprezentowało się ponad 30 autorów, mistrzów słowa pisanego i mówionego, amatorów przepisów kulinarnych i pogromców boisk piłkarskich, laureatów wielu prestiżowych nagród, którzy swoją twórczością trafili zarówno do serc dzieci i młodzieży, jak i dorosłych czytelników. Każde spotkanie miało swój unikalny przebieg. Bardzo miłą sąsiadką naszego stoiska okazała się Pani Joanna Brodzik, znana polska aktorka, i jak udowodniła wielka pasjonatka gotowania. Pani Joasia na swoim stoisku promowała swoją książkę „Umami. Opowieści i przepisy”, w której zdradzała nie tylko ciekawe receptury, ale i wciągające historie związane z jedzeniem. Wszystkie nowości na stoisku Wydawnictwa UR sprzedawane były z rabatem targowym. Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się półka z „tanią książką”… i balony. Przez cały czas trwania targów na stoisku dyżurowali pracownicy wydawnictwa. Pomagały nam też trzy studentki naszej uczelni w ramach Projektu Kulturowego. Nie zabrakło też gości, autorów i oddanych klientów. Udział w Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie był bezpłatny zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Stworzył wydawcom możliwość zaprezentowania swej oferty po okresie pandemii, a czytelnikom prawdziwą frajdę poszukiwania interesującej literatury, za co organizatorom bardzo dziękujemy.