Moderato. Przegląd muzyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, nr 1

Spis treści: Mirosław Dymon – Wstęp, ANALIZA I INTERPRETACJA DZIEŁA MUZYCZNEGO: Ewa Fedyczkowska – Gabriel Fauré – Messe de Requiem /op. 48/, Kinga Kiwała – Metoda interpretacji integralnej Mieczysława Tomaszewskiego w nauczaniu przedmiotu: analiza dzieła muzycznego, Ewa Nidecka – Wykorzystanie hymnów średniowiecznych w twórczości sakralnej Andrzeja Nikodemowicza na przykładzie utworu De Christo moriente, Małgorzata Zarębińska – Aram Chaczaturian Trio na klarnet, skrzypce i fortepian – kolorystyka a interpretacja wykonawcza, Małgorzata Zarębińska – Rozważania o interpretacji wykonawczej, PSYCHOLOGIA MUZYKI, ESTETYKA I EDUKACJA MUZYCZNA: Marzena Pelc-Dymon, Mirosław Dymon – Samorealizacja dzieci i młodzieży w terapii egzystencjalno-humanistycznej, Mirosław Dymon – Test E.E. Gordona „Średnia miara słuchu muzycznego” jako predyktor powodzenia w edukacji muzycznej dzieci, Kinga Fink – Muzykowanie a edukacja muzyczna, Krzysztof Kostrzewa – Muzyka współczesna w edukacji artystycznej, Stefan Olbert – Pedagogika hermeneutyczna w nauczaniu muzyki a metodyka empiryczna, Anna Sokołowska – Przygotowanie studentów do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, HISTORIA MUZYKI: Krzysztof Kostrzewa – Kalendarium serializmu, Marzena Lubowiecka – Obchody setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina i Pierwszy Zjazd Muzyków Polskich we Lwowie w 1910 roku, Anna Oberc – Ryszard Strauss – kompozytor i jego świat, RECENZJE: Mirosław Dymon – Recenzja książki Grzegorza Oliwy Muzykalia łańcuckie. Problem stylu i praktyki wykonawczej w okresie przedklasycznym na przykładzie wybranych utworów z biblioteki Muzeum-Zamku w Łańcucie, Wyd. UR, Rzeszów 2007, 154 ss., Bogusław Schaeffer – Opinia szczegółowa utworu Krzysztofa Kostrzewy pt. Magnificat, Wyd. UR, Rzeszów 2010, Joanna Rusin – O literackich portretach Fryderyka Chopina (recenzja książki Kazimierza Maciąga „Naczelnym u nas jest artystą”. O legendzie Fryderyka Chopina w literaturze polskiej, Wyd. UR, Rzeszów 2010, 450 ss.), SPRAWOZDANIA: Mirosław Dymon – Międzynarodowa Konferencja nt. „Music Inside and Outside the School” 1–5 lipca 2009 r. w Tallinie, Wskazówki dla Autorów.